Kdaj:
16. maj, 2020 – 31. maj, 2020 (cel dan)
2020-05-16T00:00:00+02:00
2020-06-01T00:00:00+02:00

RAZPIS

V SOTOČJUBISTRICE IN MOŠENIKA

Po monografiji dr. TonetaPretnarja

Leto 2020 je Knjižnica dr.Toneta Pretnarja razglasila za Pretnarjevoleto. Foto klub Tržič se pridružuje beleženju jubileja (75-letnica rojstvadr. Toneta Pretnarja) in  objavljarazpis, ki nosi istoimenski naslov avtorjeve izdane monografije.

Tema:

OKTAVE*

Podlaga za fotografije je 100 oktav iz zgoraj omenjenemonografije. To pomeni, da siizberete verze (največ 4) in jih dopolnite s svojimi fotografijami.

Omejitev pri ustvarjanjuni, ravno nasprotno, *pričakujemomoderen, umetniški, ne dokumentarni pristop k fotografiji, kar pomeniuporabo vseh tehnik, naknadnih obdelav, preplastitev, igre s svetlobo in dolgimčasom, … . Edini pogoj je, da bo iz fotografije mogoče razbrati bistvo verza.Fotografije so lahko v barvi ali črno beli tehniki.

Pogoji sodelovanja:

Vsak član Foto klubaTržič, s plačano članarino za tekoče leto, lahko sodeluje v natečaju s štirimi fotografijami v črno beli alibarvni tehniki. Format datotek jpg, mora biti v velikosti 45×30 cm in 300dpi oz.lahko tudi izvedenka formata.

Vsaka fotografija mora bitioznačena s priimkom in imenom avtorja, zaporedno številko, naslovom dela(beseda iz verza)  in številkoverza.

Primer:   Priimek_Ime_A1_Naslovdela_ŠtOk

Pod A1 (in A2 in A3 in A4)je mišljena zaporedna številka fotografije, pod ŠtOk pa številka verza(oktave). Npr. Novak_Franc_A1_Cvetje na oknih_33

Fotografijese pošlje na naslov:  fotoklubtrzic@gmail.com

Z oddajo fotografij in stem potrditvijo prijave (tabela spodaj), udeleženci sprejemajo pravilanatečaja. Udeleženec mora biti avtor oddanih del.

Fotografije za razstavobodo izdelane pri Foto Čebron-u.

Žirija:

Dela bo ocenjevalatričlanska zunanja komisija.

25 izbranih fotografij borazstavljenih na prireditvi v spomin na dr. Toneta Pretnarja, in sicer v mesecunovembru 2020.

Na razstavi bodo podeljenatudi priznanja za najbolj izvirne (najboljše) fotografije.

Koledar:

Predhodna prijava zasodelovanje na razpisu:          31. 05.2020 (pošlji e-mail na FKT)

Organizacijski sestanek vsehprijavljenih:                   V začetku junija 2020

Zadnji dan za sprejem fotografij:                                  31. 10. 2020

Izbor fotografij:                                                                  09. 11. 2020

Odprtje razstave:                                                              12. ali 19. 11.2020 (naknadno)

Prijavnica:

TEMA:  PROSTA                                                                               Avtor:

zap. št.

Ime  Priimek