JSKDGorenjska koordinacija, OI Škofja Loka in Fotoklub Anton Ažbe Škofja Lokaobjavljata razpis:

42. REGIJSKA FOTOGRAFSKA RAZSTAVA UJETIPOGLEDI 2020

FOTOGRAFSKI NATEČAJ NA TEMO »NAKLJUČJE«IN NA PROSTO TEMO

Žirija                                                                                                                    Koledar

Boštjan Soklič, uni.dipl.um.zg.,višji kustos                                          Sprejemdel:                             dočetrtka, 22. 10.

Tomaž Lanišek, MF FZS,EFIAP/g                                                            Žiriranje:                                    četrtek,29. 10.

Vinko Skale, MF FZS, MFIAP                                                                     Obvestilo o žiriranju:            petek, 6. 11.

Odprtjerazstave: sreda, 18. 11. ob 19h

Razstava bo na ogled do 7. januarja 2021.

PRAVILNIKRAZSTAVE

1. PRIREDITELJ: Javni Sklad zakulturne dejavnosti, Območna Izpostava Škofja Loka in Foto klub Anton AžbeŠkofja Loka

2. NA RAZPIS SE LAHKO PRIJAVIJO ssvojimi avtorskimi deli gorenjski ljubiteljski in poklicni fotografi oziromačlani gorenjskih fotografskih društev in skupin. Vsak udeleženec lahko sodelujes štirimi črno – belimi ali barvnimi fotografijami na vsako TEMO.

3. TEMI FOTOGRAFSKEGA NATEČAJA sta: A– NAKLJUČJE in B – PROSTA TEMA. Priporočeno je, da na natečaj pošljete novejšefotografije, ki so nastale v zadnjih dveh letih.

4. ŠTEVILO DEL: Vsak avtor lahkopošlje do 4 barvne ali črno bele fotografije na vsako TEMO.

5. FORMAT: Fotografije sprejemamo samov digitalni obliki. Priporočenoje, da je daljša stranica vsaj 2000 točk.Fotografije lahko pošljete tudi v večji resoluciji. Za razstavo bomo izbralidela in izdelali fotografije v formatu 20×30 cm. Vse izbrane fotografije bodovključene v projekcijo ob odprtju razstave. Na zaključni razstavi bo vsaksodelujoči avtor predstavljen vsaj z eno fotografijo.

6. DATOTEKE naj bodo vpisane vPRIJAVNICO v ustrezno tabelo glede na TEMO in poimenovane po pravilu: oznakateme (A oz. B) z zaporedno številko dela v temi (1-4), prva črka imena inpriimka in naslov dela (primer imena datoteke prve fotografije v temi A znaslovom »V megli« za Igorja Novaka: A1_IN_V megli.jpg).

7. FOTOGRAFIJE SPREJEMAMO preko spletne strani

do 22.10.2020 do 24. ure. Prijavnine ni.

8. NAGRADE: Na razstavi bomo podelilinagrade in priznanja po odločitvi žirije. Žirija bo letos podelila tudipriznanje za najboljšega mladega fotografa (starost do 18 let, letnica rojstva2002 in mlajši).

9. Avtor z oddajo del na natečajsoglaša, da organizator uporabi izbrane fotografije za projekcijo na otvoritvirazstave, za razstavni katalog in promocijo prireditve. Z oddajo del in prijavoavtorji sprejemajo razpisne pogoje natečaja.

Odprtjerazstave in projekcija izbranih in nagrajenih fotografij bo

vsredo, 18. novembra 2020, ob 19. uri, v Galeriji Martinova hiša (Mestni trg26).

INFO.: oi.skofja.loka@jskd.si; info@fkaa-klub.si

PRIJAVNICA