Abstract 2020
*Razpis za mednarodno razstavo fotografij*
1. PRAVILA SODELOVANJA
Na razpisu lahko sodeluje vsak profesionalni ali amaterski fotograf/fotografinja iz katerekoli države.
Razpis je za vse udeležence BREZPLAČEN!
Vsak avtor, ki odda fotografije in prijavnico, se strinja s pogoji razpisa in dovoli objavo fotografij v komercialne namene razstave in na spletnih straneh društva. S tem jamči tudi, da je delo last avtorja.
2. RAZPISANE TEME SO:
A – Abstraktna fotografija
B – Prosta (barvna)
C – Prosta (črno-bela)
Na vsako temo lahko avtor pošlje največ 4 fotografije v JPG formatu do 2400 px po daljši stranici, 300 dpi in maksimalno velikostjo 1,5 MB. Kakršnikoli robovi in podpisi na fotografiji niso dovoljeni.
Poimenovanje datotek: Ime in priimek, tema in zaporedna številka ter naslov fotografije (brez šumnikov). Primer: Ime_Priimek_A1_Naslov fotografije. Naslov fotografije se mora ujemati s podatki na prijavnici.
Oddaja fotografij in prijavnice je možna le preko e-pošte na naslov fdj.abstract@gmail.com
Fotografije, ki ne bodo ustrezale pravilom, bodo izločene.
3. PRISPELA DELA BO OCENJEVALA ŽIRIJA V SESTAVI:
– Igor Debevec, KMF FZS, EFIAP/S, MPSA, GAIUP, ER-ISF, GPU CR4 VIP1, c*** MOL
– Janez Pelko, fotograf
– Katja Operčkal, prof. likovne umetnosti
Žirija bo za vsako temo podelila 3 nagrade in do 5 diplom. Nagrajenci dobijo nagrade in diplome po elektronski pošti v PDF obliki.
Pridržujemo si pravico do spremembe žirije v primeru zadržanosti članov. Pritožba zoper odločitve žirije ni možna.
4. ČASOVNICA
– Sprejem del: od 17.8.2020 do vključno 5.9.2020
– Žiriranje: 14.9.2020 do 20.9.2020
– Rezultati in katalog: do 25.9.2020 na spletni strani Fotografskega društva Jesenice in po e-pošti*
– Odprtje razstave: 2.10.2020 ob 18h v Koplernu na Jesenicah**
* http://www.fd-jesenice.si/
** Razstavljene bodo samo nagrajene fotografije
Abstraktna fotografija, ki jo včasih imenujemo neobjektivna, eksperimentalna, konceptualna ali konkretna fotografija, je sredstvo za prikaz vizualne slike, ki ni neposredno povezana s predmetnim svetom in ki je bila ustvarjena z uporabo fotografske opreme, procesov ali materialov. Abstraktna fotografija lahko izolira delček naravnega prizora, da bi od gledalca odstranila svoj inherentni kontekst, morda je namerno uprizorjena, da ustvari na videz neresničen videz iz resničnih predmetov ali pa vključuje uporabo barve, svetlobe, sence, teksturo, obliko in/ali obliko, da prenese občutek ali vtis.
5. ORGANIZACIJSKI ODBOR:
– Matjaž Vidmar (matjaz@foto-vidmar.si in +38640870051) (kontaktna oseba)
– Urška Vrhovnik
– Barbara Toman